Usprawnienie oraz skontrolowanie osiągów samochodu

Informacje

Dodany: 2018-04-19
Kategoria: Motoryzacja

Usprawnienie oraz skontrolowanie osiągów samochodu

Usprawnienie chip tuning grodzisk mazowiecki oraz skontrolowanie osiągów samochodu - tuning mechaniczny

Tuning to obszerna dyscyplina, która faworyzuje przeróżne działania - optyczne oraz mechaniczne. Pośród kompetentnych tunerów przeważnie padają słowa tuning mechaniczny i elektroniczny. Celem tego typu modyfikacji jest w głównej mierze intensyfikowanie osiągów pojazdu, usuwanie dpf grodzisk mazowiecki innymi słowy osiągnięcie pokaźniejszych przyspieszeń.

Tuning mechaniczny to nic innego jak dokonywanie modyfikacji silnika, układu paliwowego, napędowego czy też podwozia wozu. W ten sposób można efektywnie poprawiać indywidualne parametry techniczne auta oraz zmieniać jego właściwości jezdne. Wśród tego rodzaju zmian zazwyczaj wyróżnia się chiptuning, który za pomocą elektroniki pozwala uwolnić moc drzemiącą w danym silniku. Częścią tuningu mechanicznego może być również zamontowanie elementów, które będą miały na celu podniesienie bezpieczeństwa kierowcy. Są w stanie to być na przykład punktowe pasy bezpieczeństwa, kierownica o nieco mniejszej średnicy czy pomocnicze zegary, podkreślające pracę części silnika.

Tuning elektroniczny z kolei ma nieco podobny cel, z tą różnicą, że wszystkie modyfikacje oraz przeróbki dokonywane są po największej części w oprogramowaniu elektronicznym modułu sterowania silnika. W ten sposób można też zmieniać wiele rozmaitych parametrów, między innymi modyfikować prędkość maksymalną, ustawiać optymalne obroty silnika, polepszyć ciśnienie doładowania lub też zmienić kąt zapłonu lub czas wtrysku - do wszystkich tych czynności będzie korzystna hamownia, by sprawić uzyskane osiągi.

Dopełniając jakichkolwiek modyfikacji samochodowych, warto pamiętać o sprawach bezpieczeństwa. Z tego względu najprzyzwoiciej jest wybierać tylko oraz wyłącznie znane warsztaty, które specjalizują się w takim tuningu.

Top